Безвременски дизајн

Совршен баланс на елеганција и функционалност

Овој стан прекрасно ја спојува елеганцијата со функционалноста, создавајќи простор за живеење кој е и стилски и удобен. Секоја соба е смислено дизајнирана да ја балансира модерната естетика со природните елементи, што резултира со хармонична и привлечна атмосфера низ домот. Елегантните линии и ненатрупаните простори придонесуваат за чувство на смиреност и ред, додека употребата на топли, природни материјали додава допир на удобност и топлина.

Секој детал е прецизно испланиран за да гарантира дека секоја соба не е само визуелно привлечна, туку и функционална. Овој внимателен дизајн-пристап го прави домот совршен спој на убавина и функционалност, идеален за модерно живеење.

ЛОКАЦИЈА
Скопје
ГОДИНА
2022
ПОВРШИНА
92 м²
ПРОЕКТ
Ентериер на стан
ИНВЕСТИТОР
Приватен
Сподели
Пред
Потоа

Дневна соба – Спој на сиви и бели тонови со природни материјали

Сиво-белиот дизајн на дневната соба отсекогаш бил синоним за елеганција и софистицираност. Кога овие неутрални тонови се комбинираат со природни материјали и дрвен декор, се појавува уникатен дизајн кој го спојува најдоброто од двата света. Дневната соба, заедно со кујната и трпезаријата, прикажува хармонична комбинација на сиво и бело, надополнета со топлината на дрвениот под и елементите. Оваа фузија резултира со дизајн кој е истовремено елегантен и безвременски.

Спална соба – современа елеганција со бетонски акцент

Во спалната соба првото нешто што Ви го привлекува вниманието е играта на текстурите. Мазниот дрвен под, тепихот и грубиот бетонски акцентски ѕид создаваат визуелно интересен и привлечен простор. Главната карактеристика во просторијата е бетонскиот акцент на ѕидот, кој е во контраст со мазните површини на белиот кабинет на просторијата, додавајќи индустриски шмек на модерната естетика. Дрвениот под со топли тонови не само што ги надополнува сивите тонови на просторијата, туку воведува и природен елемент кој го омекнува модерното, индустриско чувство на бетонскиот ѕид. Мебелот, како што се креветот и масичките покрај креветот, одржуваат модерна естетика со нивните чисти линии и едноставен дизајн.

Детски соби во нежни нијанси

Детските соби се дизајнирани во комбинација на пригушени нијанси на бела, крем и сива боја. Оваа мешавина создава функционален и минималистички простор. Секое парче, додека ја служи својата практична намена, придонесува за минималниот изглед. Чистите линии и ненатрупаниот дизајн придонесуваат за мирна и уредна атмосфера.

Природни тонови – Бања со мермерни плочки и дрвени елементи

Оваа бања зрачи со луксуз со своите мермерни плочки во суптилна кафена нијанса. Земјените тонови на мермерот создаваат елегантна и спокојна атмосфера. Дополнувајќи го мермерот, кафените дрвени кабинети додаваат природна топлина и префинетост.

Ви треба помош?

Дозволете ни низ разговор да ја разбереме Вашата визија, цели и како можеме да ги претвориме Вашите идеи во неверојатна реалност.