Модерен комфор

Беспрекорен стил – Внимателно изработен стан за современо живеење

Од удобната дневна соба до стилската кујна и трпезарија, и пријатната детска соба, секој дел од овој простор е внимателно испланиран за да го направи живеењето овде пријатно. Секој детал, од користените материјали до тоа како сè е уредено, е обмислен за да се обезбеди удобност и стил во секој агол.

Одразувајќи го совршениот спој на стил и корисност, овој проект за внатрешен дизајн е прилагоден да ги задоволи потребите и преференциите на клиентите.

Локација
Неготино
Година
2022
Површина
61 м²
Проект
Ентериер на стан
Инвеститор
Приватен
Сподели
Пред
Потоа

Дневна соба – Пријатно место за одмор

Дневната соба зрачи со атмосфера на префинет комфор, центриран околу топлината на каминот. По влегувањето, окото веднаш го привлекува дабовиот паркет, кој дава тон на органска елеганција на собата. Ѕидовите, завршени со текстурирана боја во природна бетонска нијанса, обезбедуваат суптилна позадина што ја зголемува просторноста.

Парчињата мебел направени по нарачка беспрекорно ја комбинираат функционалноста со стилот. Материјалите со текстура на орев даваат чувство на безвременска софистицираност, додека акцентите на сив и бел медијапан додаваат длабочина без да го преоптоваруваат просторот. Деталите од црни метални полици ја истакнуваат просторијата, нудејќи практични решенија за складирање и допир на индустриски стил.

Кујна и трпезарија – Место каде кулинарски креации се среќаваат со убава атмосфера

Во непосредна близина на дневната соба, кујната и трпезаријата се мешаат беспрекорно, давајќи приоритет на стилот и практичноста. Со чисти линии и мазни површини, просторот зрачи со модерен шарм. Кујната располага со елементи направени по нарачка со мат бела завршница, надополнети со современи детали.

Во трпезаријата, дрвената маса зазема централно место, опкружена со бели столчиња. Оваа едноставност овозможува природната убавина на материјалите да блесне, создавајќи атмосфера погодна за забава со гости или уживање во семејните оброци.

Детска соба – Оаза на стил и удобност

Скроена за имагинативниот и креативен дух, оваа соба е рај каде младите умови можат да истражуваат, учат и сонуваат. Дабовиот паркет нуди робусна основа за различни активности, додека ѕидовите, украсени со бела декоративна тула од едната страна и живописна пастелно зелена боја од другата страна, зрачат со жив, и зрел амбиент.

Приспособените решенија за складирање ги задоволуваат организационите барања, нудејќи простор за книги, украси и лични предмети, одржувајќи простор без неред. Специјално дизајниран мебел во комплементарни тонови нуди и функционалност и стил, со биро и стол предвидени за лаптоп за студиски сесии или секојдневна употреба.

Дизајнирањето на овој модерен стан беше возбудливо патување од почеток до крај. Ни овозможи да ги покажеме нашите дизајнерски вештини и креативност. Со внимателни прилагодувања, создавање на елегантен мебел и хармонично мешање на бои и тонови, го претворивме овој простор во стилска и функционална средина за живеење.

Ако сонувате да создадете сопствен простор на удобност и стил, слободно контактирајте нè. Ние сме тука да ја оживееме вашата визија!

Ви треба помош?

Дозволете ни низ разговор да ја разбереме Вашата визија, цели и како можеме да ги претвориме Вашите идеи во неверојатна реалност.