Стилско живеалиште

Префинета убавина во Скопје

Во овој внимателно уреден стан, спокојната дневна соба, модерната трпезарија, кујната со отворен концепт и пријатната спална соба, нудат уникатно искуство, комбинирајќи удобност и стил.

Во инспиративниот работен простор, продуктивноста се среќава со смиреноста, обезбедувајќи совршена средина за креативни потфати. Секој агол од овој стан раскажува приказна за извонредноста на дизајнот и архитектонската генијалност.

Локација
Скопје
Година
2022
Површина
68 м²
Проект
Ентериер на стан
Инвеститор
Приватен
Сподели
Пред
Потоа

Дневна соба – Комбинација на спокојство и стил

Чиста, пријатна, и облеана во природна светлина, дневната соба служи како спокојно бегство од зафатеноста на секојдневните рутини. Со доволно простор и пријатна атмосфера, се одликува со мека палета на бои и експанзивни прозорци со двоен аспект, давајќи му на просторот чувство на отвореност.

Две елегантно заоблени маси за кафе во центарот на дневната соба, овозможуваат лесно движење низ просторијата и пристап до единицата за медиумска конзола.

Во непосредна близина на телевизорот, монтирани полици обезбедуваат складирање на книги и украсни предмети, подобрувајќи ја функционалноста и естетската привлечност.

Трпезарија – Модерно место за дружење

Веднаш до дневната соба е пространа трпезарија, идеална за одржување незаборавни собири со најблиските.

Модерна трпезариска маса, која се потпира на елегантна метална основа, лесно сместува шест до осум гости, додека парче уметничко дело се издвојува, што внесува шарм во дизајнот на собата.

Кулинарско мајсторство во отворен простор

Кујната со отворен концепт располага со централен остров, кој служи и како кулинарски работен простор и како лежерно место за јадење.

Топлите нијанси на беж, кафеава и тиркизна боја го обвиткуваат просторот со пријатен амбиент, создавајќи хармоничен спој на стил и функционалност.

Удобност во спалната соба – Доловување на топлината на дрвото со нежни жолти акценти

Во спалната соба преовладува спокојна атмосфера, која се карактеризира со дрвен мебел и нежен жолт контраст со белите ѕидови.

Скалата за истегнување внесува разигран елемент во декорот, додека обилната природна светлина ја исполнува просторијата, негувајќи чувство на смиреност.

Оаза за продуктивност – Инспиративен работен простор

Сместен во посебна соба, работниот простор нуди тивко одморалиште за продуктивност и фокус.

Позиционирана пред голем прозорец со поглед на дворот и зеленилото, работната маса нуди инспиративен амбиент за работа, додека полицата нуди простор за растенија, внесувајќи допир на природа во затворен простор.

Елеганција инспирирана од природата – Свеж и функционален дизајн на бања

Украсен со зеленикави плочки кои предизвикуваат чувство на природа, овој простор зрачи со свежина и виталност. Два елегантни мијалници се сместени на дрвен кабинет, нудејќи доволно простор за основни работи додавајќи допир на топлина. Во непосредна близина, има посебен простор за машини за перење и сушење, беспрекорно комбинирајќи ја практичноста со стилот.

Изработката на секој агол од овој модерен стан беше возбудливо патување, преполно со креативност и прецизно внимание на детали. Секој елемент беше внимателно обработен за да се спојат удобност и софистицираност.

Ако ја замислувате вашата сопствена оаза на стил, слободно стапете во контакт со нас. Ние сме тука да го претвориме вашиот простор од соништата во реалност!

Ви треба помош?

Дозволете ни низ разговор да ја разбереме Вашата визија, цели и како можеме да ги претвориме Вашите идеи во неверојатна реалност.